Studio Forma - Fitness dla Pań - siłownia i różne formy zajęć grupowych

 

 

Siłownia

Obawa kobiet wobec treningu siłowego wynika zapewne z faktu, że ciągle identyfikujemy siłownię z salą pełną wielkich, mocno umięśnionych panów. Na szczęście coraz więcej jest miejsc, w których traktuje się ją jak kolejna salę fitness - tyle, że ze sprzętem. Trening na siłowni wcale nie musi wiązać się z nadmiernym przyrostem masy mięśniowej - uważa pracownik firmy. Traktujmy go rekreacyjnie - jako uzupełnienie treningu fitness. Wbrew pozorom zbudowanie ogromnych mięśni nie jest łatwe - nawet dla panów.

Wyobrażenie, które większość kobiet ma przed oczami wypowiadając słowo siłownia fitness academy, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.Nadmierny przyrost mięśni to celowe, ukierunkowane działanie, z którego chętnie korzystają meżczyźni.

Ale można też, a nawet trzeba, komponować specjalne zestawy ćwiczeń dla pań, które wpływają na poprawę wyglądu sylwetki. Generalnie zasada jest taka, że pracujemy z mniejszym obciążeniem, ale zwiększamy ilość powtórzeń. Polecamy też siłownie calypso ełk doświadczony personel, nowy sprzęt (otwarte zaledwie na początku kwietnia 2016).

Większość kobiet ma problemy z osłabionymi mięśniami grzbietu - co wynika bezpośrednio z zaniedbań okresu szkolnego, siedzącego trybu życia i braku ruchu. Wzmocnienie tych mięśni, w szczególności mięśnia czworobocznego i najszerszego grzbietu, jest w wielu przypadkach priorytetem.
Kolejna istotna sprawa to mięśnie brzucha - często też osłabione.
.

Dajemy Wam do dyspozycji gotowe programy treningowe i rady doświadczonych instruktorek.